Ruprechticky Spicak

Wieża widokowa na Ruprechtickim Szpiczaku doskonały przykład tego jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Ta stosunkowo nowa (2002 rok) budowla pełni funkcję przekaźnika telekomunikacyjnego, jednakże podczas projektowania wieży zadecydowano o zabudowaniu ogólnodostępnego tarasu widokowego, z którego rozpościera się panorama z widokiem na szczyty Gór Suchych, Kamiennych a także Masyw Śnieżnika oraz Śnieżkę.  

Lokalizacja wieży widokowej

Wieża jest zlokalizowana zaledwie kilka metrów od przebiegającej szczytem wzniesienia granicy polsko-czeskiej, około 900 metrów na południowy-wschód od przełęczy pod Granicznikiem. Do wieży od polskiej strony najłatwiej dotrzeć ze Schroniska PTTK Andrzejówka (około 1,5 godziny marszu) idąc czarnym szlakiem z Przełęczy pod Granicznikiem i dalej zielonym prowadzącym do Tłumaczowa. Alternatywnie, możemy zacząć wejście z Mieroszowa i ruszyć szlakiem niebieskim do Przełęczy pod Pośrednią, a dalej czarnym / zielonym szlakiem granicznym przez Średniak i Kopicę.

Uwaga: ze względu na charakterystykę zboczy okolicznych gór (bardzo strome podejścia, wyjątkowo ślisko po deszczu) na wycieczkę trzeba ubrać dobre buty turystyczne!

Ruprechticky Spicak - panorama z wieży widokowej
Ruprechticky Spicak – panorama z wieży widokowej

Noclegi w okolicy

Booking.com
Mogą Cię zainteresować

Schronisko PTTK Andrzejówka

Schronisko turystyczne Andrzejówka położone jest na Przełęczy Trzech Dolin w paśmie Gór…