Zlokalizowany na wysokości 907 metrów nad poziomem morza punkt widokowy to świetne miejsce do obserwacji Jeziora Garda. To jedno z niewielu miejsc, z których możemy zobaczyć (przy dobrej widoczności) oba brzegi jeziora.

Punta Larici – jak wejść?

Najłatwiejsza droga na Punta Larici / Cima Larici prowadzi z miejscowości Pregasina. Tuż przy znajdującym się tam zabytkowym kościele znajdziemy parking, na którym możemy zostawić samochód (w trakcie dojazdu uwaga na rowerzystów!). Zaczynając wycieczkę w tym miejscu oszczędzamy około 500 metrów w pionie podejścia.

Droga do punta Larici z tej strony prowadzi szlakiem numer 422 (szutrowa droga w lesie, bardzo przyjemnie), z którego odbijamy na szlak 422A prowadzący bezpośrednio na punkt widokowy. Wrócić możemy stamtąd albo tę samą drogą, albo robiąc pętelkę (lepsza opcja) przez Malga Palaèr (946m npm) szlakiem 422. Na przejście pętlą potrzeba około 3,5 godziny [link], a w przypadku powrotu po swoich śladach – około 2 godzin.

Drugą opcją zdobycia Punta Larici jest wejście od strony Limone Sul Garda. Ta droga jest wymagająca kondycyjnie i wymaga dobrych butów trekkingowych, które zapewnią przyczepność na bardzo sypkim gruncie. Samo wejście zaczyna się przy Hotelu Panorama, jednak dostępne tam miejsca parkingowe przeznaczone są dla gości hotelu i trzeba zacząć wycieczkę w Limone. Na samo Cima Larici wchodzimy korzystając ze szlaku 122. W tym przypadku zrobienie “pętli” zajmie zdecydowanie więcej czasu. Najsensowniejszą sprawdzoną opcją jest powrót szlakiem 130 przez Passo Rochetta / Cimo di Mughera i dalej, mocno eksponowaną ścieżką 136 do Limone [link].

Mogą Cię zainteresować

Jezioro Garda – raj (nie tylko) dla fanów gór

Zlokalizowane na północy Włoch Jezioro Garda od lat przyciąga fanów zarówno turystyki…

Cima SAT – łatwo dostępny punkt widokowy z ferratą

Via Ferrata dell’Amicizia to jedna z najłatwiej dostępnych ferrat w rejonie Jeziora…