Babia góra - perć akademików otwarta
Fot: Jerzy Górecki / Pixabay

Od dzisiaj możliwe jest ponowne wejście na Babią Górę popularnym żółtym szlakiem – Percią Akademików, biegnącym z Górnego Płaju na szczyt góry. Perć pozostawała niedostępna od 8 grudnia, kiedy to została zamknięta dla ruchu turystycznego na okres zimowy. Otwarcie szlaku nie oznacza jednak, że na szlaku panują już typowo letnie warunku. W dalszym ciągu na części szlaku możemy trafić na zalegający śnieg, może też wystąpić oblodzenie.

Najtrudniejszy szlak w Beskidach

Perć Akademików jest najtrudniejszym szlakiem w Beskidach. Ten jednokierunkowy szlak na Babią Górę to jedyne miejsce w Beskidach gdzie trafimy na stalowe klamry, i jedno z dwóch w którym trafimy na łańcuchy ubezpieczające (drugim jest krótki łańcuch ubezpieczający na szlaku pod Romanką). Jest co roku zamykana w okresie zimowym ze względu na występujące zagrożenie lawinowe.

Wstęp na Perć Akademików jest płatny

Perć Akademików znajduje się w obrębie Babiogórskiego Parku Narodowego, na którego teren wstęp jest płatny i kosztuje podobnie jak w poprzednich latach 7 złotych za bilet normalny, i 3,50 zł za bilet ulgowy. Bilety można nabyć w kasach przy wejściu do parku oraz poprzez stronę internetową BGPN.

źródło: BGPN

Komentarze

Mogą Cię zainteresować

Inwestycja w Gorcach c.d.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami monitorujemy sprawę inwestycji “Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu…

Ochotnica Dolna: naprawią szkody?

Jak donosi Gazeta Wyborcza w Ochotnicy Dolnej doszło do ugody w sprawie…

Inne spojrzenie na inwestycję w Gorcach

Każdy kij ma dwa końce. Dotychczas prezentowane wiadomości z Gorców były relacjonowane…